Gömülü Diş Tedavisi

Gömülü Diş Tedavisi

Diş sağlığı, hayatımızı etkileyen önemli konuların başında yer almaktadır. Güzel bir gülüş sosyal hayatı da olumlu yönde etkilemektedir. Buna bağlı olarak diş yapısındaki bozukluklar kişinin içine kapanmasına neden olabilir. Ayrıca psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Diş hekimliğinin ortodonti bölümü, dişlerin yapısındaki diziliş bozukluklarını gidermektedir. Bu sayede kişi güzel bir gülüşe ve özgüvene kavuşmaktadır.

Diş yapısındaki bozukluklar, dişlerin kolay temizlenmemesine yol açabilir. Bu da zamanla dişlerde çürüklerin oluşmasına neden olur. İleri boyuta varan diş çürükleri, diş kaybına sebebiyet vermektedir. Diş kaybı sonucunda İmplant ile kayıp dişin yeri doldurulabilmektedir. Fakat diş hekimleri, ortodonti tedavisi ile dişlerin doğal yapısının korunmasını tavsiye etmektedir. Bu tedavi ile kişi sağlıklı bir diş yapısına kavuşabilmektedir.

Dişlerin sürme zamanı gelmesine rağmen çıkmayan dişler gömülü diş olarak adlandırılır. Sık görülen gömülü diş vakaları, 20 yaş dişleri ve köpek (kanin) dişlerinin çene kemiğinde gömülü kalmasıdır. Gömülü diş tedavisi, dişlerin ameliyat ile çekilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Bir diğer tedavi yöntemi ise dişin ortodonti ile olması gereken yerine sürülmesidir. Bu tedavi yöntemleri diş estetiği noktasında büyük bir öneme sahiptir.

Diş sağlığı ve estetik bir gülüş, insanların hayatını her yönden olumlu etkilemektedir. Ortodonti tedavisi ile sağlıklı bir gülüş tasarlamak mümkündür. Diş çapraşıklıkları ve çene yapısı bozuklukları ortodonti alanının konusudur. Bu alandaki uzman hekimler tarafından doğru tedavi ile mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Böylece kişinin ısırma bozuklukları ve özgüven problemleri giderilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Fiyatları Ve En İyi Modeller

Elektronik Sigara Fiyatları Ve En İyi Modeller

Bursa Termal Spa Olanakları

Bursa Termal Spa Olanakları

İstanbul Protez Saç Merkezi Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezi

İstanbul Protez Saç Merkezi Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezi

ISO 45001’e Pandemi Ayarı

ISO 45001’e Pandemi Ayarı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir