Burun Estetiği Sonrası Şişlikler

Burun Estetiği Sonrası Şişlikler

Güzelliğini yansıtmak isteyen, yanlış tercihler sonrasında kalıcı olmasa da istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. En bariz örneklerini burun estetiklerinde gördüğümüz bu konuların görünmesiyle birlikte, revizyon burun estetiği cerrahlar tarafından yeniden verilebilmektedir. Ancak bir konu daha vardır ki, güzelliğe giden yolda elzemdir: operasyon sonrası şişlikler ve ödemler. Bu konu, burun estetiğinde, meme büyütmede ve hatta Bişektomi gibi daha az kompleks ameliyatlarda dahi görülmektedir.

Burun, hassas yapısıyla yüzümüzün en önemli uzuvlarındandır. Yüzümün hatlarını ön plana çıkarmaktadır. Erkekler için daha erkeksi görünüm sağlarken kadınlara da benzer şekilde daha kadınsı bir görüntü sunmaktadır. Estetik açıdan birçok özelliği ihtiva etmesinin yanı sıra, fonksiyonel açıdan da hayati önemi vardır. Hayat kalitesini direkt olarak etkilemektedir. Dolayısıyla estetik operasyonları, mutlaka deneyimli cerrahlara bırakılmalıdır.

Kapalı burun estetiği operasyonları sonrasında hastalarda birtakım şişlikler ya da ödemler görülebilir. Bu durum son derece normaldir. Estetik operasyonlarında kullanılmakta olan cerrahi aletlerin gelişmesiyle birlikte bu konuda da epey yol katedilmiştir. Ancak yine de bu süre zarfında, iyileşme döneminde birtakım şişliklerin olması çok normaldir. Bu şişliklerin olması ve izlerin bulunması sizi endişelendirmesin.

Cerrahlara göre bu süreç maksimum 10 günlüktür. 10. günün arkasından iş başı yapabileceğinizin bilgisi de hekimler tarafından verilmektedir. Genellikle bir haftalık bir süreç içerisinde şişliklerde %100’e varan bir azalma görülmektedir. Ancak tabii ki operasyondan operasyona değişmesiyle birlikte bu süreçte 3-4 günlük farklar da olabilecektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Fiyatları Ve En İyi Modeller

Elektronik Sigara Fiyatları Ve En İyi Modeller

Bursa Termal Spa Olanakları

Bursa Termal Spa Olanakları

İstanbul Protez Saç Merkezi Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezi

İstanbul Protez Saç Merkezi Oscar Hair Protez Saç Uygulama ve Bakım Merkezi

ISO 45001’e Pandemi Ayarı

ISO 45001’e Pandemi Ayarı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir