Isı Yalıtım Sistemi

Isı Yalıtım Sistemi

Isı yalıtımı soğuk ve sıcak havanın duvar vasıtası ile geçirgenliğinin önüne geçen bir sistemdir. Bu sistem ile kışın ev içi sıcak yazın da serin olur.

Isı yalıtımı ile sürekli artış gösteren faturaların da önüne geçmek artık mümkün hale gelir. Bu sistem ile ısı alanında gerekli enerji tasarrufu sağlanmış olur. Özellikle kışın dışarıdan gelen soğuk hava sızmasının önüne bu yolla geçilmiş olur. Isı yalıtımı ile kombi çok fazla çalışmayacağı için hava ve çevre kirliliğinin de önüne geçiliş olacaktır. Bu sistem bugün neredeyse her alanla kullanılan bir sistem haline geldi. Üstelik maliyeti de çok değildir.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Isı Yalıtımı

Enerjiden yüksek oranda tasarruf sağlanır. Buradaki sistemin asıl amacı ev içindeki hava yoğuşmasını sağlamaktır. Strafor duvar paneli denilen yapı hane içindeki havayı dışarı sızmayacak şekilde tutar. Burada hava hane içinde kalırken dışarıdan hava gelmesi de engellenmiş olur. Böylece ev içine soğuk hava girmemiş olur. Bu sistem ile sağlıklı şekilde ev içindeki ısı tutulmuş olur. Bu da doğrudan enerjiden tasarruf sağlanmasında etkili oluyor. Bugün birçok binanın da dış yapısında bu sistem mevcuttur. Bu sistem çok işlevsel olduğu için hem yazın hem de kışın çok soğuk ve sıcak olan havadan da korunmuş oluyorsunuz. Yalıtım alanında sizlere yüksek oranda katkı sunan bir sistem mevcuttur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Elektronik Sigara Satışı

IQOS Elektronik Sigara Satışı

Ahşap Yalı Baskı Kaplama İmalatı Metpor

Ahşap Yalı Baskı Kaplama İmalatı Metpor

Mutfak Malzemeleri Satın Al

Mutfak Malzemeleri Satın Al

Cephe Kaplama Uygulamalarında Köşk Yapı Farkı

Cephe Kaplama Uygulamalarında Köşk Yapı Farkı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir