Rusya’da Rusça Kursu Dil Okulu

Rusya’da Rusça Kursu Dil Okulu

Rusya’da eğitim almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline geldi. Özellikle Türkiye, Rusya ve diğer ülkeler arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir. Rusya’da dil eğitimi çoğunlukla devlet üniversiteleri bünyesinde verilmektedir. Özel dil okullarının da sayısı her geçen gün artmaktadır.

Rusya’ya ek olarak Ukrayna’da da çok sayıda dil okulu ve üniversite Rusça eğitim programları düzenlemektedir. Rusya’da dil eğitimi almanın maliyeti çok ekonomiktir. Buna günlük yaşam giderlerinin de çok düşük maliyetlerle karşılanabilir olması öğrenmek isteyenlerin, Rusya’da dil kursunda eğitim almasını daha da cazip hale getirmektedir. Rusya’da eğitim almak isteyenler genellikle Moskova ve St. Petersburg da ki dil okulları ve üniversiteleri tercih ediyor. Bu ülkenin zengin tarihi, hayran bırakan kültürü ve eşsiz havasıyla imkânınız varsa mutlaka tanışılması gereken bir yer. İster St. Petersburg’un dünyaca ünlü müzelerini, ister Moskova’nın 24 saat süren hareketliliği seçin, Rusçayı Rusya’da öğrenmek bu dili yaşamak için en doğru tercih. Rusya’da dil kursu en çok iki şehirde yoğunlaşmış haldedir.

Bunlardan ilki gerçek bir tarihi müze niteliğinde olan başkent Moskova’dır. Rusça, Rusya’nın yanı sıra Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna ve diğer birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bir dildir. Türkiye’de de popülerliği artmakta olan Rusçanın öğrenilmesi öğrenciler için oldukça büyük bir avantaj olacaktır. Rusya’yı ana vatanı olan Rusya’da öğrenirken aynı zamanda Rus kültürünü de yaşayacak ve dili günlük hayatta kullanarak, yaşayarak öğrene bilme imkânı bulunacaktır. Çok geniş bir coğrafya ’da konuşulan Rusça dilin ’den fazlasıyla etkilenen ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Komşu ülke olmamız Rusya ile Türkiye arasında turizm, ticaret, eğitim ve sosyal alanda ilişkilerin zamanla güçlenip gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu etkileşim sonucunda ülkemizde Rus diline verilen önem günden güne artmakta ve neredeyse Rusça çoğu sektör için zorunlu bir dil haline gelmiş duruma ulaşmıştır.

Rusça dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında ilk onun içerisinde olmakla beraber birleşmiş milletlerin kabul ettiği resmi 6 dilden biridir. Peki, biz bu dili yurtdışında bu dilin konuşulduğu bir ülkede pratik yaparken ekonomik ve güvenli şekilde nerede öğrenebiliriz sorusana verilecek tek cevap Belarus’tur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Güvenilir Vize İşlemleri

Güvenilir Vize İşlemleri

EB5 Yatırımcı Vizesi Kapsamı

EB5 Yatırımcı Vizesi Kapsamı

Osgb Nedir? Ne İşe Yarar?

Osgb Nedir? Ne İşe Yarar?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir