Neopren Kumaş Özellikleri

Neopren Kumaş Özellikleri

Tüm neopren çeşitleri elde yıkanmalıdır. Bu, 30 dereceden fazla olmayan bir sıcaklığa ve nötr bir sıvı deterjana sahip su gerektirir. Hiçbir durumda ürünü sıkmamalı ve bükmemelisiniz. Kurutma için, güneşe ve suni ısıya maruz kalmadan emici bir ped üzerine yatay olarak yerleştirilir ve düzenli olarak ters çevrilir. Neopren ısıya dayanıklı olmasına rağmen ütülenmemelidir.

Sentetik Naylon Kumaş

Kumaş alanlar. Bu yöndeki ilk keşif, hem teknolojide hem de giysi imalatında hala yaygın olarak kullanılan pürüzsüz bir yüzeye ve büyük güce sahip bir kumaş olan naylondu.

Kumaş yapma teknolojileri binlerce yıldır mükemmelleştirildi ve bunların hammaddeleri bitki parçaları veya hayvan kıllarıydı. Bu alandaki radikal değişiklikler nispeten yakın zamanda meydana geldi. Yaklaşık yüz yıl önce selülozdan iplikler elde edildi ve birkaç on yıl sonra kömür, petrol ve gaz işleme ürünlerinden lifler sentezlenmeye başlandı . Bu yöndeki ilk keşif, hem teknolojide hem de giysi imalatında hala yaygın olarak kullanılan pürüzsüz bir yüzeye ve büyük güce sahip bir kumaş olan naylondu.

Neopren Kumaşın Tarihi ve Özellikler

Poliamid, polyester, neopren gibi iyi bilinen birçok sentetik malzemenin öncüleri, DuPont endişesinin uzmanlarıydı. Şirketin ana odak noktası otomobil lastiklerinin üretimi olmasına rağmen, doğal analogların yerini alabilecek polimer bileşikleri oluşturmak için aktif çalışmalar yapıldı.

Kumaş Alan. Benzer özelliklere sahip maddelerin anid, naylon, perlon, terylen vb. olarak adlandırıldığı diğer ülkelerde de benzer çalışmalar yapılmıştır. Şu anda, bu sentetik malzeme grubuna poliamidler denir, endüstriyel işaretleme PA’ya atanmıştır, ardından sayılar reaksiyon tipini ve çeşidini gösterir.

Giyim üreticileri de bir kenarda durmadı. O günlerde çoraplar bir kadının gardırobunun gerekli bir aksesuarıydı. Bununla birlikte, doğal liflerin kırılganlığı nedeniyle, sürekli yama ve sık sık değiştirme gerektirdi, ayrıca güzel doğal ipek, külfetli bir ev harcaması kalemi haline geldi.

Kumaş Alanlar. Bu nedenle, 1939’da Dünya Fuarı’nda sunulan naylon çoraplar gerçek bir sansasyon yarattı. Amerika Birleşik Devletleri’nde hemen bir talep patlaması oldu (ilk örneklerin fiyatı ipekten bile daha yüksek olmasına rağmen), yenilik yurtdışında tanındı. Ancak, düşmanlıkların patlak vermesi, naylonun teknik bir malzeme olarak itibarını geri kazandı, üretimi ordunun ihtiyaçlarına göre yeniden yönlendirildi.

Bu kumaşın yerli üretimi savaştan sonra başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere kurulmuştur. Şeffaflık, incelik, hacim yaratma yeteneği, modaya uygun “yeni görünüm” stiline mükemmel uyum sağlar. Kumaş Alan.Yemyeşil kombinezonlar, yarı saydam bluzlar, oklu parlak çoraplar, hafif peçeler ve eşarplar, zarif iç çamaşırlar, yazın bile giyilen ince eldivenler – tüm bu güzel, dayanıklı ve hafif şeyler gerçek bir patlamaya neden oldu.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Online Kanvas Tablo Modelleri

Online Kanvas Tablo Modelleri

Bursa Ev Tadilatı Firması

Bursa Ev Tadilatı Firması

Hayaller Dükkanı Tüm Organizasyonlarınızda Yanınızda

Hayaller Dükkanı Tüm Organizasyonlarınızda Yanınızda

Abiye Elbiseler ve Gelinlikler

Abiye Elbiseler ve Gelinlikler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir