İş Kanunu Nedir?

İş Kanunu Nedir?

İş hukuku düzenlemelerinin genel çatısı olarak belirlenen ve düzenlemelerin temelinde bulunan İş Kanunu, işverenin ve işçinin belirli yükümlüklerini ihtiva etmektedir. Bunun yanında iş sözleşmesi gibi çeşitli kavramlar açıklanmıştır. İşçi hakları da aynı şekilde İş Kanunu kapsamında ele alınmış, açıklanmıştır. Çeşitli yükümlülüklerin işveren adına yüklendiğini de görebiliyoruz. Bunlar arasında işçiye ücret ödeme, gerekli malzemelerin ve donanımların sağlanması gibi detaylar vardır. İşçinin gerekli zamanlarda izin alabilmesi konusu da işlenmektedir. İşçilerin de elbette iş hukuku avukatı Ankara uzmanlarının da açıkladığı gibi belirli yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu da en başta gerekli iş sözleşmesine göre çalışmak, mesai saatlerini tamamlamak ve iş yeri kurallarına uymaktır.

İş Hukuku Nedir?

İş hukuku kavramı, işveren ve işçi arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi amacını gütmektedir. Bu ilişkilerden kaynaklanmakta olan bütün sorunların çözümlenmesini amaçlamaktadır. İçeriğinde ilke ve kuralların bulunduğu iş hukuku kavramına dair detaylı bilgileri ceza hukuku avukatı Ankara ekibimizin de bulunduğu hukuk büromuzdan alabilirsiniz. İletişim için internet sitemizde yer alan numaraları kullanabilirsiniz.

Mercantaş Hukuk Bürosu bünyesinde aynı zamanda miras hukuku avukatı Ankara hizmetlerini vermekte olan uzman ekibimizi de bulabilirsiniz. Nasıl dava açılır, nasıl evraklar toplanılır gibi soru işaretleriniz varsa eğer bu konuda sizlere yardımcı olmak isteriz. Tek yapmanız gereken şey iletişim kurmak ve gerekli bilgileri talep etmektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bitmiş Banyo

Bitmiş Banyo

Bursa’da Kalınacak En Güzel Otel Hangisi?

Bursa’da Kalınacak En Güzel Otel Hangisi?

Enkay İnşaat’tan yep yeni bir proje daha; Asel Sitesi

Enkay İnşaat’tan yep yeni bir proje daha; Asel Sitesi

Büyükçekmece Eşya Depolama

Büyükçekmece Eşya Depolama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir