Çiçek Hediyesi Seçiminde Buket mi, Saksı mı, Vazo mu?

Çiçek Hediyesi Seçiminde Buket mi, Saksı mı, Vazo mu?

Her kadının almak istediği hediyelerin başında çiçekler gelmektedir. Çiçek, kendisine verilen değeri ve özeni göstermektedir. Çiçeğin yarattığı duygusal etki ise hiç tartışılmayacak bir gerçektir. Çiçek siparişi verildiğinde kişinin zevkleri, beğenileri, evi, hayat tarzı ve çiçeği yollayana olan yakınlığı gön önünde bulundurulması gereken ayrıntılardır. Ev, hayat tarzı ve hobileri bir kadının nasıl çiçeklerden hoşlandığının ipuçlarını vermektedir.

Sevgililer de erkekler her zaman kadınlara çiçek almaktadırlar. Yakınlıklarına göre kırmızı veya beyaz gül, lilyum yada orkide tercihleri kullanılabilmektedir. Çiçek gönder işi aslında detaylar ile uğraştıran ve çiçek bilgisi gerektiren bir sanattır. Devamlı olarak bir kadına kırmızı gül alıp durumu sıradanlaştırmak yerine her seferinde farklı çiçekler ile sürpriz yapılabilmektedir. Doğum günü, yıl dönümü, yeni iş tebriki veya terfi kutlamaları için üzerine yazılacak bir not – notun da gereksiz yere uzun olması ile çiçeğin etkisinin kaybettirmemelidir. – ile kişi kendi eli ile verebileceği gibi ev veya iş yerine de yollayabilmektedir. Burada da dikkat edilmesi gereken noktalar; kişinin en yoğun olabilecek saatler dışında çay veya yemek molalarına denk getirebilmek ve trafiği de hesaba katarak saatin belirlenmesidir; çünkü yoğun trafik saatlerine denk gelmesi durumunda istenmeyen gecikmeler yaşanabilmektedir.

Sade, şık ve zarif bir vazo, abartılı bir buket veya saksı çiçeği tercih edilmektedir. Çiçek seçimlerinde yollayacağımız kişinin zevk ve beğenilerinin ne kadar önemli olduğu atlanmamalıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Ucuz Evden Eve Nakliyat Firmaları

En Ucuz Evden Eve Nakliyat Firmaları

Güvenilir Kripto Para Borsası

Güvenilir Kripto Para Borsası

2020’de Altın Almak Mantıklı mı?

2020’de Altın Almak Mantıklı mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir